نام: منيژه حكمت
از کارگردانان ایرانی است.وی همسر جمشید آهنگرانی و مادر پگاه آهنگرانی می‌‌باشد و اولین فیلم وی فیلم زندان زنان بود. ..................................
وی هم اکنون فیلم "سه زن" (با بازی نیکی کریمی،پگاه آهنگرانی و ...) را آماده ی نمایش دارد و همچنین برای فیلم جدیدش لالایی با حمید فرخ نژاد قراردادی امضا کرده است.
 او چندی قبل با گروهش سفری به مناطق مختلف ایران داشت و فیلمبرداری بخش های داخل ایران تمام شده است و با گروهش عازم افغانستان، تاجیكستان و ازبكستان  شد و فیلمبرداری "لالایی ها" در این 3 كشور مدت یك ماه طول  كشید.
در افغانستان، صدیق برمك سینماگر افغانی برنده جایزه دوربین طلایی كن، منیژه حكمت و گروهش را یاری خواهد كرد. در تاجیكستان دكتر رحمانف استاد ادبیات فولكلور این گروه را یاری می كند، اما هنوز همكار گروه در ازبكستان مشخص نشده است. اما چرا ازبكستان؟ گروه در ازبكستان فقط به دو شهر معروف بخارا و سمرقند سفر می كنند.
حكمت به تازگی از آلمان برگشته است. او در فاصله میان فیلمبرداری بخش های داخل و خارج ایران "لالایی ها" به دعوت یكی از دانشگاه های هامبورگ به این شهر سفر كرد تا درباره نقش زنان در سینمای ایران سخنرانی كند. منیژه حكمت دو روز را با دانشجویان هنر و سینمای این دانشگاه گذراند و درباره نقش زنان در سینمای ایران سخن گفت، اما او در سخنانش بیشتر به زنان غیر بازیگر در سینمای ایران پرداخت. او می گوید آمار زنان فعال در سینمای ایران، دانشجویان این دانشگاه را شگفت زده كرد. 
در ایران نزدیك 20 كارگردان در زمینه فیلم های سینمایی و نزدیك به 200 كارگردان زن در زمینه فیلم های مستند و كوتاه فعالیت می كنند. همچنین در پشت صحنه سینمای ایران تعداد زیادی زن فعالیت می كنند كه برای مخاطبان باور كردنی نبود. حكمت از توافقی با دانشگاه مزبور می گوید كه در نتیجه آن قرار شده است دو دختر فیلمساز آلمانی در ایران و دو دختر فیلمساز ایرانی در آلمان فیلم بسازند. ..................................
در گفتگو با ستادخبری جشنواره فیلم رشد در مورد اثرات فیلم های آموزشی – تربیتی بر فرهنگ‌سازی جامعه عنوان كرد: فیلم‌هایی می توانند در زمینه فرهنگ‌سازی موفق و موثر عمل كنند كه از موعظه، نصیحت و كلی گویی دوری كنند وبه شیوه روان و راحت مسائل آموزشی وتربیتی راه مخاطب عرصه كند. 
و نیزدر مورد برگزاری جشنواره بین المللی فیلم رشد و تاثیرات آن متذكر شد: باید جشنواره زیربنایی و بانگاه كارشناسانه به مسائل بپردازد. فكر می كنم یكی از اهدافی كه باید مورد توجه جشنواره قرار بگیرید حمایت از تولیدات اجتماعی با رویكردهای آموزشی است واز همه مهمتر بابسترسازی مناسب در زمان نمایش این فیلم‌ها مردم را به دیدن این نوع آثار ترغیب و تشویق كنند.

گفت وگو با منیژه حکمت درباره فیلم "سه زن" منبع


« آگهی ها »
پرشیا تاون
جامعه مجازی ایرانیان خارج از کشور - دایرکتوری مشاغل، اخبار ایرانیان، وبلاگهای ایرانیان هر کشور و ...
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
ناز ایران
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره
NazIran.com
موزیک ویدیو های فارسی
ایرانیکا
دایره المعارف جامع تاریخ و فرهنگ ایرانی