نام: گزارش کنسرت رضا صادقی
گزارش کنسرت رضا صادقی
چهارشنبه 20 آذر وزارت کشور


ساعت حدود 9.21 است که گروه ارکستر با لباس های یک دست مشکی به روی سن می آیند و نکته جالب توجه این است که دو نفر از نوازندگان ارکستر به نظر جنوبی می آیند.

ملودی «داشتم فراموشت می کردم» نواخته می شود و رضا صادقی به کمک عصا به روی سن می آید وسالن غرق در تشویق او می شود. رضا در حالت ایستاده به اجرای ترانه می پردازد وبعد از اتمام ترانه و بعد از عرض خیر مقدم به حضار، خطاب به جمعیت حاضر در سالن می گوید:«منت سر من گذاشتید که یه گوشه کوچیکی از دلتون رو به من اختصاص دادید. من تو همه کنسرت هام فقط یه ترانه رو ایستاده اجرا می کردم، ولی امروز به عشق شما دومی رو هم سرپا می خونم»

ترانه «قدرمو می دونی یه روز» با نوای فوق‌العاده ساکسوفون و گیتار‌الکتریک، اجرا می‌شود و استقبال خوبی هم از این آهنگ می‌شود.«خیلیا جون دادن تا ما جون بگیریم، می خوام ده ثانیه به عشق همه پدر و مادرها سرپا دست بزنید» و کل سالن می‌ایستند و مشغول تشویق می‌شوند.

صادقی گیتار مشکی‌اش را به گردن می‌آویزد و همراه گروه ملودی قطعه پر‌طرفدار «ممنونم» را می‌نوازند. قطعه «دلم برات تنگ شده جونم» قطعه بعدی‌ای است که اجرا می‌شود و در اواسط آن صادقی به ارکسترش اشاره می‌کند که نزنند تا صدای هم‌خوانی حاضران در سالن را بهتر بشنود. بعد از این هم‌خوانی و اتمام قطعه، صادقی رو به جمعیت می‌گوید:
«من که پرسپولیسی ام ولی برای اینکه ثابت بشه که استقلالی‌ها رو هم دوست دارم، می‌خوام یه نفر رو معرفی کنم که منت سر من گذاشته و به برنامه‌ام اومده؛ علی منصوریان ... صادقی ادامه می دهد:«جای یه نفر هم که حسابی خالیه و اون کسی نیست جز علی انصاریان که اهواز بود و عذر خواهی کرد».


مردم از ته سالن با فریاد «چراغ ها،چراغ ها» خواهان خاموش شدن نور افکن ها می شوند که در این دو شب به یک معضل تبدیل شده ولی صادقی با گفتن: «بابا می خوام ببینمتون» سعی در آرام کردن جماعت دارد.«شما که به خاطر همه دست زدید و تشویق شون کردین، نمی‌خواین به عشق بندری‌ها یه دست بزنید؟» و سالن منفجر می‌شود.
«ترانه بعدی چون یه ریتم بندری داره ، شور میاره. خواهش می کنم فقط دست بزنید! تا دوباره بتونیم همدیگه رو ببینیم!» و ترانه بندری «خونه مون خشت گلی» به خوبی و خوشی اجرا می‌شود و هیچ اتفاق خاصی هم رخ نمی دهد! نکته قابل توجه دربین نوازندگان این قطعه، تک نوازی فوق‌العاده نوازنده سیه‌چرده پرکاشن بود که با انجام حرکات ریتمیک نظر همه را به خودش جلب کرد.

«برای آهنگ بعدی که می خوام براتون بخونم، احترام خاصی، روحا قائلم. چون یک خداحافظی محترم ولی شیرینه با همه تلخی‌های دنیا. شما هم حتما با من هم‌عقیده‌اید»
«خداحافظ» که یک قطعه آرام است اجرا می شود و سکوت خاصی سالن را فرا می گیرد.

«یکی از دوستانم گفت: وقتی "وایسا دنیا" رو ساختی ، واسه خود کشی و این حرف ها بود؟ گفتم: چرا همه این جوری فکر میکنن؟ "وایسا دنیا" رو به خاطر این گفتم که از دنیای بد روحی، پیاده شیم و دنیایی عاشقانه و پر از خدا و مهربونی بسازیم. امیدوارم دنیا رو وایسونیم و دنیای خیلی بهتری بسازیم. به عشق همه تون» 

«وایسا دنیا» با اجرای خوب صادقی، به شدت مورد استقبال قرار می‌گیرد وهمه سالن آن را هم‌خوانی می کنند. بعد از اتمام این قطعه گروه جاهای‌شان را ترک می‌کنند و رضا به‌حرف می آید:«من می‌خوام یه بی ادبی کنم وبرای اولین بار هوس کردم پشت پیانو بشینم. امیدوارم که همه اساتیدم من رو ببخشن.«رضا به کمک عصا به پشت پیانو می رود و با هم راهی عالی ویولن دو قطعه «نرو» و «ساده بیا» را اجرا می‌کند. بعد از اتمام این قطعات رضا با لحنی محزون شروع به صحبت می کند: «اسم یه عده از شهدای ما روی خیابون‌ها و میدون‌هاست.ولی اونائی که اسمشون روی هیچ کوچه‌ای نیست چی؟ پس اونا چی؟ این ترانه تقدیم به همه شهدای گمنامه. به افتخار همه شون»

ترانه «مدیون» سالن را دوباره در سکوتی محض فرو می‌برد.

بعد از اجرای این ترانه لحظه ای که خیلی ها منتظرش بودند فرا می رسد:"ناصر عبداللهی آخرین کنسرتش رو دقیقا همچین شبی برگزار کرد. یک شب بعد از عید قربان .امیدوارم روحش شاد باشه.مطمئن ام روحش الان اینجاست و داره به ما لبخند میزنه . خیلی از بچه های ارکستر من کسایی بودن که در اخرین کنسرت ناصر کنارش بودن وافتخار میکنم با کسانی میخونم که با این بزرگوار همکاری میکردن."و ترانه «ناصریا»ی عبد‌اللهی سالن را منفجر می‌‌کند. تعدادی ازنوازنده‌ها روی سن درحین نواختن، اشک در چشمان شان حلقه زده و همه سالن هم تقریبا چنین شرایطی را دارند. قطعه با تشویق ممتد حضار به پایان می‌رسد.

در ادامه قطعات «یه دل میگه» و «به پای تو هدر شدم» اجرا می شود و قطعه «گندیدی و بریدمت» که منتقدان فراوانی هم دارد ، اجرا می‌شود. قطعات «خدا رو میخوام» و «تموم شد زندگی» ادامه برنامه صادقی هستند و اینجاست که تک نوازی های نوازنده ها شروع می‌شود و سالن جانی دوباره می‌گیرد.

«دوست دارم که آخرین آهنگ رو به عشق شما دوباره سرپا بخونم» و «وایسا دنیا» برای بار دوم نواخته می‌شود. در اواسط ترانه کل ارکستر با علامت رضا می ایستند تا او حرف هایش را بزند: «خیلی سال پیش که توی یه رستوران تو بندر می زدم و میخوندم، البته مطمئن بودم که هیچ کس به من گوش نمیده و فقط گوشتشو می‌خوره، یه روز استاد بزرگوارم آقای تارخ اومد روی استیج کوچیک اون رستوران و آروم به ام گفت: «واسه گوشت نخون پسر، واسه آدما بخون، جای تو اینجا نیست، بزرگ فکر کن» وهمین شد که حالا رضا صادقی امروز به اینجا رسیده»
وترجیع بند «وایسا دنیا» را دوباره با شور و هیجان می خواند و بعد از خداحافظی سن را ترک می کند در میان تشویق حضار.

حاشیه های شب دوم:
در اجرای تمامی قطعات "مسعود محمد نبی" بعنوان هم خوان صادقی را هم راهی می کرد.
الناز شاکردوست، علی منصوریان، محمد نشاط و حسین خانی" مدیریت مؤسسه ایران گام"، مهمانان ویژه شب دوم بودند.


الناز شاکر دوست بازیگر سینما


کامبیز روشن روان آهنگساز منبع : مجله اینترنتی ایران ایران
« آگهی ها »
پرشیا تاون
جامعه مجازی ایرانیان خارج از کشور - دایرکتوری مشاغل، اخبار ایرانیان، وبلاگهای ایرانیان هر کشور و ...
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
ناز ایران
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره
NazIran.com
موزیک ویدیو های فارسی
ایرانیکا
دایره المعارف جامع تاریخ و فرهنگ ایرانی