نام: محسن چاوشی

نام و نام خانوادگی: محسن چاوشي
سال تولد: 1358
ماه تولد: 8 مرداد
شهرتولد: خرمشهر
رشته تحصيلي: حسابدار
مهمترین ویژگی اخلاقی: بسیار حساس و کمی زود رنج
معروف ‌ترین کار: نفرین و نشکن دلمو

 ..................
محسن چاوشی (متولد مرداد ۱۳۵۸ در خرمشهر) خواننده ایرانی است که در سبک پاپ فعالیت می‌کند. چاوشی بیش از ۶۰ ترانه منتشرکرذه که شامل ۶ آلبوم و چند قطعهٔ تکی است.چاوشی خوانندگی ترانه‌های فیلم سنتوری به کارگردانی داریوش مهرجویی را نیز انجام داده‌است، اما با توجه به ممنوعیت پخش صدای وی در ایران در آن زمان، پخش این فیلم تا زمانی که آهنگ‌ها توسط بهرام رادان بازخوانی شدند به تعویق افتاد.
حدود 14.15 سال پيش موسيقي را آغاز كرد واز6.7 سال پيش به طور حرفه اي موسيقي كارميكند. تا به حال براي دو تن از دوستان خود حامدهاكان و محسن يگانه آهنگسازي كرده است.محسن چاوشي در هر كارش يك حس و منظور متفاوتي دارد. از سبك ترانس بيشتر خوشش مياد. علاقه مند به تنهايي و با احساس هست. هدفش از زندگي داشتن يه زندگي سالم براي رسيدن به كمال میباشد.
حسن چاوشی معتقد است ، قانون مجوز براي آثار موسيقي در حقيقت توهين به هنرمندان اين عرصه است ! زيرا هر کسي هنر و سليقه خود و مخاطبانش را براي توليد اثر در نظر مي گيرد.اين قوانين در نهايت هيچ تأثيري روي انتخاب مردم در مورد آهنگ هاي مورد علاقه شان نخواهد گذاشت 
چاوشی اميدوار است با تلاش « فرازمند » و « داريوش مهرجويي » ، تهيه کننده و کارگردان فيلم « سنتوري » پروانه نمايش اين فيلم صادر شود تا احتمال صدور اولين آلبومش در دفتر موسيقي ارشاد هم افزايش پيدا کند.

..................
آلبوم ها:
*کفتر چاهی ، ۱۳۸۳ ‍
*خودکشی ممنوع، ۱۳۸۴
*لنگه کفش، ۱۳۸۴
*متاسفم، ۱۳۸۵
*موسیقی متن سنتوری، ۱۳۸۷


کفتر چاهی (نفرین):
در بهمن ۸۳ آلبومی میان جوان ها رواج پیدا کرد بنام های "نفرین"، "کفتر چاهی" . اکثر افرادی که آنرا گوش می کردند می پنداشتند که این آلبوم را " سیاوش قمیشی " یکی از خوانندگان لس آنجلسی اجرا کرده است . عده ای دیگر که تفاوت میان صدای خواننده و سیاوش قمیشی را فهمیده بودند معتقد بودند خواننده ی نفرین " مجتبی کبیری " ( یکی از خوانندگان داخلی که شبیه به سیاوش قمیشی می خواند ) است . تا اینکه بعد از گذشت چندی مشخص شد خواننده ی آلبوم نفرین " محسن چاووشی " می باشد. این آلبوم به صورت غیر قانونی وارد بازار شده بود و مجوز وزارت ارشاد را دارا نبود. 
در مصاحبه ای از او می خوانیم که این کارها به عنوان اتود به وزارت ارشاد تحویل داده شده بود تا آنها نظریه ی نهایی را روی آن اعلام کنند . وزارت ارشاد معین کرده بود که دو تراک این آلبوم باید حذف شود و از اتو تیون ( صاف کننده ی کامپیوتری صدا ) هم کمتر استفاده شود . مابقی کارها یکسری از مجوزهای لازم را گرفته بودند . همین که محسن می آید تا اصلاحیه ها را انجام دهد می بیند که آلبوم با کیفیت پایین دارد دست به دست می گردد و وبلاگ های انتشار موسیقی هم آن را برای دانلود قرار داده اند ! اینگونه آلبوم کفتر چاهی ( که به نفرین معروف است ) بدون مجوز وارد بازار موسیقی شد و باز هم در حرفهای محسن داریم که او خود بر آن شد تا آلبوم با کیفیت بالا را میان مردم پخش کند تا لااقل کارهایش بی کیفیت نباشند .
 در همان مصاحبه ها او بعد از دو سال اعلام کرده که از خواندن ترانه ی نفرین پشیمان است و حتی آنرا یک ترانه ی طنز می داند ، چرا که هیچ عاشقی معشوقش را نفرین نمی کند.آلبوم کفتر چاهی 8تراک تشکیل شده که شامل شامل سه اهنگ ترنس ، یک شش وهشت، بندری وسه اهنگ لایت . تراک های آلبوم " کفتر چاهی " عبارتند از :
کفتر چاهی
فاصله
نفرین
مرگ یا چه کسی
دو راهی یا لیلی و مجنون
چشمات
مسافر غریبه
یادگار حیدر یا جدایی


خودکشی ممنوع:
تابستان 84 آلبومی به نام " خودکشی ممنوع " وارد بازار شد . چاوشی در این آلبوم قطعاتی از اشعار آلبوم کفتر چاهی را جدا کرد و آنها را پشت سر هم بر روی موزیکی خواند و با این کار خود به همه فهمانید که آلبوم کفتر چاهی را او خوانده است . در آلبوم خودکشی ممنوع دو فرد دیگر نیز معرفی شدند. محسن یگانه و حامد هاکان از هم خوانان محسن چاووشی در این آلبوم بودند . این آلبوم هم به طور زیرزمینی پخش شد. آلبوم خودکشی ممنوع 11 تراک شامل 3 ترنس ، یک اهنگ شش وهشت و4اهنگ لایت و یک ریمیکس از البوم کفتر چاهی تراک های آلبوم خودکشی ممنوع:
خودکشی ممنوع
آهای خبر نداری با همراهی محسن یگانه و حامد هاکان
خاطره های مرده
امام رضا
حسرت خیس
کلاف
خشخاش
بانوی من
صبوری
تو و فاصله
رمیکس آلبوم کفتر چاهی 

آهنگ‌های تکی:
تهمت
مرگ (از آلبوم نمی‌فهمه از امید آمری)
زخم زبون
کربلا
سه‌شنبه‌ها
من با تو خوشم
خود فریبی
رفیق خوب
عصا
دروغ


خرید و فروش اجناس دست دوم - اتومبیل و خودروی دست دوم، ماشین دست دوم، کتاب دست دوم، و لوازم منزل دست دوم

خبرهای ایرانیان خارج از کشور - مشاغل ایرانیان خارج
« آگهی ها »
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
NazIran.com
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره