نام: ساعت ها

نویسنده : مایکل کانینگهام
مترجم : مهدی غبرایی
.................................
تاریخ چاپ: 1382
قطع : رقعی
تعداد صفحات: 240
نوع صحافی : نرم
زبان اصلی : انگلیسی
زبان کتاب : فارسی
شابک : 964-7033-79-6
.................................
درباره کتاب :
ساعت ها، هم بزرگداشت ویریجینیا وولف است و هم مخلوق خود. در این کتاب، مایکل کانینگهام به قهرمان ادبی خود زندگی می بخشد، و در کنار آن، سرگذشت ویرجینیا وولف را به زندگی دو زن معاصر پیوند می زند. وولف یک روز صبح از خواب بیدار می شود، او خوابی دیده که به زودی به رمان خانم دالووی تبدیل خواهد شد. در زمان حال، کلاریسا ووگان سعی دارد مهمانی ای برای عشق قدیمی اش، شاعری دچار ایدز بگیرد. و در لوس آنجلس در سال 1949، لورا براون، زنی حامله ، تمام تلاشش را می کند تا جشن تولد شوهرش را بگیرد، اما نمی تواند از خواندن کتاب ویرجینیا وولف دست بکشد. زندگی این سه زن با رمان خانم دالووی به هم پیوند خورده است.

بخشی از نقد ماهنامه کامیاب بر این کتاب :
(کامیاب، فروردین ۱۳۸۲، شماره ۵) 

رمان ساعت ها تحت تاثیر و بر گرده رمان خانم دالووی ویرجینیا وولف نوشته شده است که همزمان با جویس و پروست و فاکنر از شگرد سیلان

ذهن بهره گرفته. ویرجینیا وولف تنها زن پیشگامی است که از این شگرد با موفقیت استفاده کرده و آن را به کمال رسانده است. ضمن آنکه غالبا مشکلات زنان و آزادی زن و گرایش به نهضتی که بعدها به فمینیسم مشهور شد، در آثار او غالب است.

جانمایه های رمان ساعت ها متنوع است: وظیفه، جنسیت، زیبایی شناسی، خلاقیت، مرزهای سیال سلام جسمی و روانی، حساسیت بیش از حد در برابر زندگی و اضطراب، درآمیختگی نبوغ و جنون، تنهایی و وانهادگی انسان، عشق جنسی و مرگ و خسران و ناکامی، رابطه نویسنده با خواننده و... همه این ها در قالب نثری خوش ساخت و ریزبافت با دقت فراوان ارائه شده و گاه حیرت خواننده را بر می انگیزد و نشان می دهد هنوز رمان توصیفی نمرده است.

کانینگهام با استفاده از زندگینامه های متعددی که درباره وولف نوشته اند، شخصیت ویرجینیا وولف را بازسازی و در فصل هایی از داستان زنده کرده است. در کنار او طبعا خواهرش ونسا و شوهرش لئوناردو وولف نیز بار دیگر جان می گیرند. 

 

 

منبع : انتشارات کاروان


خرید و فروش اجناس دست دوم - اتومبیل و خودروی دست دوم، ماشین دست دوم، کتاب دست دوم، و لوازم منزل دست دوم

خبرهای ایرانیان خارج از کشور - مشاغل ایرانیان خارج
« آگهی ها »
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
NazIran.com
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره