نام: فرهاد مهادیان

تاریخ تولد : اردیبهشت‌ماه سال 1353
محل تولد : تهران
...........................................
تحصیلات خود را در رشته مهندسی معدن ادامه داد و موفق به اخذ مدرك لیسانس از دانشگاه آزاد اسلامی شد. 
او فعالیت هنری خود را با فیلم " آژانس شیشه ای " آغاز كرد و پس از آن به عرصه بازیگری تلویزیون نیز راه یافت.
...........................................
زندگی او از زبان خودش :

در بیمارستان هدایت، منطقه قلهك تهران به دنیا آمدم، من فرزند بزرگ خانواده هستم، یك برادر كوچك‌تر از خود با سه سال اختلاف سنی و یك خواهر با هفت سال تفاوت سنی، فرزندان خانواده مهادیان را تشكیل می‌دهند. پس از دبیرستان، در رشته مهندسی معدن، واحد تهران جنوب پذیرفته شدم. یك دوست داشتم كه رشته هنر می‌خواند و به علاقه من نسبت به سینما آشنا بود، من فیلم‌های زیادی می‌دیدم و فیلمنامه‌های زیادی را می‌خواندم، نشریات سینمایی را دنبال می‌كردم، خلاصه، این دوست به من پیشنهاد داد كه برای بازی در یك سریال تست می‌گیرند، بریم ببینیم چه پیش می‌آید. مجید بهشتی آن زمان می‌خواست سریالی بسازد به نام "بافته‌های رنج" عكس مرا دیدند، یك متن را خواندم و تست دادم (سال 73) از طرفی چون اطلاعات زیادی در این باره داشتم، سعی كردم نقش را به خوبی را بازی كنم. چندی بعد با من تماس گرفتند و گفتند در نقش اول جوان پذیرفته شدی! كه من اصلا باور نمی‌كردم. اما بعدها این نقش به امید آهنگر سپرده شد.

خلاصه آن كار قسمت نشد، اما جالب اینجا بود كه وقتی فیلم سوم سینمایی را بازی كردم، آن سریال هنوز پخش نشده بود. چند وقت بعد برای بازی در فیلم اصحاب كهف پذیرفته شدم، كه مدتی بعدنقش من در آن فیلم حذف شد، كارگردان آن مجموعه فرج‌ا... سلحشور بود. اما كار تست من در دفترشان باقی مانده بود، تا این‌كه برای بازی در فیلم سینمایی "آژانس شیشه‌ای" كار آقای ابراهیم حاتمی‌كیا، انتخاب شدم، نقش جوانی كه از خارج آمده بود و در آن آژانس حضور داشت را ایفا می‌كردم. برای بازی در آن فیلم به "آتیلا پسیانی" معرفی شدم (سال 76) در آن فیلم دیده شدم و پس از آن برای بازی در فیلم "مردی از جنس بلور" (سال 78) برای یك نقش خاص انتخاب شدم، اولین كار مهتاب كرامتی هم آن فیلم بود و ابوالفضل پورعرب هم نقش اصلی را ایفا می‌كرد. در بین 200 نفر، برای نقش دوم انتخاب شدم، (نقش اول منفی)، كارگردان آن فیلم "سعید سهیلی" بود. پس از آن در فیلم "راز شب بارانی" به همراه شقایق فراهانی بازی كردم سپس بازی‌ام در تعدادی سریال آغاز شد. همسفر، دختران، نقش بر آب، راز شیوا، كلانتر(1)، یكی مثل من، عشق گمشده و... البته در طی این سال‌ها درسم را خواندم و لیسانسم را قبل از بازی در "راز شب بارانی" گرفتم و با همان پول خدمتم را خریدم و معاف شدم. آلبوم دوم
آهنگساز و تنظیم‌كننده آلبوم "مصلوب عشق" پوریا حیدری؛ پسر داوود حیدری مجری سابق تلویزیون هستم. آلبوم دوم من هم كه چندی پیش روانه بازار شد، شامل هشت ترانه است با اشعاری از؛ علی استیری، مهدی محتشم صفا، آرزو دریكوند و حمید فریزند كه كه ملودی‌های آن توسط دوست خوبم؛ محسن فرحی و تنظیم‌ آن برعهده "سعید سام" است و تهیه‌كننده آن دوست خوبم "فرزاد جلالی" است. البته فكرهایی هم برای برگزاری كنسرت دارم كه احتمالا از اسفندماه كلید می‌خورد.


دو سال دور از تلویزیون
زمانی كه اولین آلبومم به نام "مصلوب عشق" را روانه بازار كردم، برای آن كلیپ ساختم، آن زمان، دو شبكه ماهواره‌ای مجوز داشتند، من هم كلیپ خود را برای آنها فرستادم، تا پخش شود، اما به یكباره مجوز آن دو شبكه باطل شد، من هم به آنان اطلاع دادم كه كلیپ مرا پخش نكنند، اما آنان پخش كردند و همین مسئله باعث شد تا برای من مشكلاتی به وجود آید و دو سال از كارهای تلویزیونی فاصله بگیرم. البته در كارهای سینمایی بازی می‌كردم. 


ازدواج
در دی‌ماه سال 1382، ازدواج كردم، فرزندی ندارم، همسرم نقشه‌كشی ساختمان خوانده است، اما در حال حاضر، كار گریم و میكاپ و خودآرایی انجام می‌دهد. 


كشتی و والیبال
پدرم از پیشكسوتان كشتی است، "جمشید مهادیان" همدوره، ابوطالب طالبی بود كه انتخابی تیم‌ملی را به او واگذار كرد، از این رو من هم از كودكی عاشق كشتی و با الفبای آن آشنا شدم. به نوعی ژن ورزشی با من همراه بود، در مسابقات دبیرستانی در منطقه 3، اول شدم و در كل تهران سوم شدم، اما پدر می‌گفت؛ درس را ادامه بدهی بهتر است، البته والیبال هم بازی می‌كنم و عضو تیم والیبال هنرمندان هم هستم.

دنیای خوانندگی
البته بازیگری‌ام، آنقدر تصادفی نبود، اما همان طور كه گفتم اتفاق‌هایی دست به دست هم داد تا من به دنیای بازیگری رو بیاورم در عالم موسیقی هم وضع به همین شكل بود، من بعضی زمان‌ها سر پروژه‌ها، آواز می‌خواندم تا این‌كه آقای "اصغر توسلی" كه تهیه‌كننده است، پیشنهاد داد كه من تیتراژ سریالشان را بخوانم، من هم تست دادم، به من گفتند؛ برای تیتراژ مشكلی نداری، اما برای آلبوم جمع كردن كار داری. البته تیتراژ آن سریال را بعدها امیر تاجیك خواند! تا این‌كه یك روز در استودیوملودی با پوریا حیدری آشنا شدم، او به من پیشنهاد داد كه آلبوم جمع كنم و این شد كه "مصلوب عشق" را تولید كردیم.
...........................................
فیلم شناسی

سینمایی :
۱ - منفی هجده (۱۳۸۶)
۲ - راز شب بارانی (۱۳۷۹)
۳ - مردی از جنس بلور (۱۳۷۷)
۴ - آژانس شیشه ای (۱۳۷۶) 

مجموعه های تلویزیونی :
- همسفر (قاسم جعفری، 1379)
- دختران (اصغر توسلی، 80-1379)
- راز شیوا (پرویز حسن پور، 1380) 

 منابع :
سوره سینما
نیک صالحی


خرید و فروش اجناس دست دوم - اتومبیل و خودروی دست دوم، ماشین دست دوم، کتاب دست دوم، و لوازم منزل دست دوم

خبرهای ایرانیان خارج از کشور - مشاغل ایرانیان خارج
« آگهی ها »
خدمات تحصیلی میر
خدمات تحصیلی - پذیرش دانشجویی و اطلاعات مفید برای دانشجویان ایرانی در مالزی
NazIran.com
وبگاه سرگرمی - کلیپ روز، آهنگ و ترانه های ایرانی، لطیفه، طالع بینی و غیره